Apel o pomoc

Szanowni Państwo zwracamy się do Wasz prośbą o wsparcie nas w zbiórce pieniążków na rehabilitację naszej Córeczki Agatki, której w siódmej dobie życia pękł naczyniak wzgórza.

 

Agatka urodziła się zdrowym, ślicznym dzieckiem z czupryną włosków na głowie i jak mówi jej mama „tydzień była karmiona piersią” .Później wszystko przewróciło się do góry nogami. Agatka wieczorem zwymiotowała, wygięła się i cały czas miała otwarte oczy. Przyjechała karetka, zabrano ją, robiono badania i nikt nic nie wiedział, co jest z tak zdrowym i silnym dzieckiem nie tak. Robiono punkcje trzykrotnie ale nie można było pobrać płynu mózgowo rdzeniowego. Dopiero na drugi dzień rano zrobiono jej tomograf i wyszło, że w całej głowie jest krew. Została przetransportowana do szpitala wyspecjalizowanego w takich przypadkach. Tam specjaliści zaczęli ją ratować.

Diagnoza: pęknięty naczyniak wzgórza. Założono jej drenaż do główki i przez trzy miesiące krew spływała z główki. Jakie szkody poczyniła przez ten czas nietrudno się domyślić. Nasze maleństwo przez trzy miesiące, nie jadło, było karmione sondą. Nie była na rękach u rodziców, ponieważ nie można było jej ruszać. Wycierpiała się strasznie, do drenażu wchodziły bakterie. W skutek wylewu Agatka ma wodogłowie nabyte i ma założona zastawkę do głowy.

To było …………..

Dzisiaj Agatka nadal ma czarną czuprynkę i śliczny uśmiech-to się nie zmieniło. Niestety w skutek wylewu jeszcze nie chodzi. Ćwiczymy ją intensywnie i tylko dzięki tej rehabilitacji Agatka usiadła w wieku 4 lat. Dzisiaj raczkuje. Niestety nie mówi, dużo rozumie. Rehabilitacja przynosi niesamowite rezultaty. Agatka potrafi samodzielnie zjeść kanapkę, napić się z kubeczka ze słomką. Niestety ma epilepsje ale znaleźliśmy neurologów, którzy prowadza jej leczenie w tym kierunku, bardzo skutecznie. Ataki są opanowane i widzimy dzięki temu postępy w działaniach Córci. Rehabilitantem numer jeden w życiu Agatki jest jej starszy brat Kubuś ale bardzo potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja. Chcielibyśmy aby Agatka uczestniczyła w turnusach rehabilitacyjnych. Staramy się bardzo aby zdobyć pieniążki na tą specjalistyczną rehabilitację. W przypadku Agatki wskazane jest aby uczestniczyła w pięciu turnusach w roku. Koszt jednego takiego turnusu to kwota około 5900 zł.

 

Prosimy Państwa o pomoc w zbiórce pieniążków na turnusy rehabilitacyjne. Marzeniem naszym jest aby Agatka chodziła. Ma ogromne szanse ale tylko dzięki intensywnym ćwiczenia. Córcia uwielbia ćwiczyć, bardzo dużo sama pracuje. To co osiągnęliśmy dzisiaj to sukces wielu lat intensywnej rehabilitacji. Mamy nadzieję że znajdą się ludzie o dobrym sercu, którym los Agatki nie jest obojętny.

Będziemy Państwu wdzięczni za każdy dar serca.

 

Możesz pomóc Agatce w walce o samodzielność przekazując dowolną wpłatę na konto
FUNDACJA DZIECIOM „Zdążyć z Pomocą”
Nr konta 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

tytułem : 4517 KOC AGATA darowizna na leczenie i rehabilitację